Новини

08.10.2019

З початку жовтня відновилась співпраця майстерень Ляршу з музеєм Шептицького. На заняттях в музеї друзі матимуть змогу оволодіти технікою іконописання на склі. Заняття для них проводить Ольга Горда-Ципко. Загалом одна майстерня матиме 9-10 занять для навчання іконописання. На сьогодні перше заняття вже мали дві майстерні: «Знесіння» та «Бджоли».
Співпраця з Національним музеєм...

08.10.2019

5 жовтня 2019 року наша спільнота відсвяткувала  десятиріччя офіційного прийняття до Міжнародного Ляршу. Святкування відбулося в Львівській духовній семінарії Святого Духа (вул. Хуторівка, 35).
Сьогодні Лярш у Львові – це чотири майстерні, одна денна програма для людей з глибокою формою розумової неповносправності, а також будинок тимчасового підтриманого проживання. Перша майстерня...

31.07.2019

Якщо один із членів Вашої сім’ї має розлад психіки чи поведінки – навчіться захищати її/його права.  Вам допоможе Абетка самоадвокатування
- Намагайтеся діяти раціонально, відключивши емоції і виконуючи конкретні завдання, аби полегшити життя рідної людини і сім’ї.
- Бережіть свої сили, залучайте до допомоги якомога ширше коло близьких.
- Пам’ятайте, що...

31.07.2019

Перелік груп населення, у разі амбулаторного лікування яких лікарські засоби за рецептами лікарів відпускаються безоплатно або на пільгових умовах, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17 серпня 1998 р. № 1303 “Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами...

12.07.2019

11 липня в приміщенні Філософсько-богословського факультету Українського католицького університету відбувся День спільноти. Цього разу мали спільну Літургію, під час якої молились за упокій душ Ганнусі Косів та Жана Ваньє, а також кожен охочий опісля міг поділитись спогадами про Ганнусю.
Публікуємо спогади Зені Кушпети, які вона підготувала і передала для прочитання в цей день.  ...

12.07.2019

11 липня представники нашої спільноти Віталій Параньчук, Денис Кремньов, Леся Ларікова, Маржорі Камілле, Наталя Критович та Юрій Согор з візитом завітали до Андрія Садового, мера Львова. Основна мета візиту – подарувати місту картину, намальовану під час фестивалю «Ковчег дружби» та подякувати за підтримку нашої діяльності містом. Картину малювали відвідувачі фестивалю в зоні толерантності під...

08.07.2019

28 червня, під час випускних урочистостей в Українському католицькому університеті, Зеню Кушпету, засновницю спільнот «Ляршу» та «Віра та світло» в Україні, центру «Емаус», нагородили званням Почесного доктора (Doctor Honoris Causa).
Нonoris causa (з латинської – «з причини поваги», «честі заради») – латинський вислів, який додається до назви наукового ступеня або вченого звання....

01.07.2019

27 червня, за гарною традицією нашої спільноти, мали одноденну розвитково-пізнавальну поїздку, цього разу в село неподалік Львова – Раковець.
Під час поїздки Друзі та асистенти відвідали чудотворне джерело, отець Тарасій Голота, який також є асистентом спільноти, відслужив Молебень, після чого мали спільний пікнік: разом готували перекус, грали ігри, гуляли околицями.
Ця поїздка...

01.07.2019

У неділю, 23 червня, на площадці біля Порохової вежі втретє відбувся наш фестиваль «Ковчег дружби»! Наша велика ціль – прийняття цінності кожної людини, не зважаючи на її можливості чи обмеження.
Фестиваль «Ковчег дружби» - це про прийняття, толерантність, взаємопідтримку і дружбу у житті кожної людини.
Програма «Ковчегу дружби» складалась з двох частин: денної і вечірньої. Під час...

29.05.2019

Впродовж січня-травня цього року ми працювали над реалізацією проекту «Два кроки на зустріч світу», в рамках якого було проведено п’ять майстер-класів для школярів на наших майстерня, п’ять майстер-класів на зовні (бібліотеки, кав’ярня, Шевченківський гай), презентації на парафіях і для студентів, чотири ярмарки, два покази фільмів, а також відкриття виставки картин Друзів.
Метою цього...