Новини

12.07.2019

11 липня в приміщенні Філософсько-богословського факультету Українського католицького університету відбувся День спільноти. Цього разу мали спільну Літургію, під час якої молились за упокій душ Ганнусі Косів та Жана Ваньє, а також кожен охочий опісля міг поділитись спогадами про Ганнусю.
Публікуємо спогади Зені Кушпети, які вона підготувала і передала для прочитання в цей день.  ...

12.07.2019

11 липня представники нашої спільноти Віталій Параньчук, Денис Кремньов, Леся Ларікова, Маржорі Камілле, Наталя Критович та Юрій Согор з візитом завітали до Андрія Садового, мера Львова. Основна мета візиту – подарувати місту картину, намальовану під час фестивалю «Ковчег дружби» та подякувати за підтримку нашої діяльності містом. Картину малювали відвідувачі фестивалю в зоні толерантності під...

08.07.2019

28 червня, під час випускних урочистостей в Українському католицькому університеті, Зеню Кушпету, засновницю спільнот «Ляршу» та «Віра та світло» в Україні, центру «Емаус», нагородили званням Почесного доктора (Doctor Honoris Causa).
Нonoris causa (з латинської – «з причини поваги», «честі заради») – латинський вислів, який додається до назви наукового ступеня або вченого звання....

01.07.2019

27 червня, за гарною традицією нашої спільноти, мали одноденну розвитково-пізнавальну поїздку, цього разу в село неподалік Львова – Раковець.
Під час поїздки Друзі та асистенти відвідали чудотворне джерело, отець Тарасій Голота, який також є асистентом спільноти, відслужив Молебень, після чого мали спільний пікнік: разом готували перекус, грали ігри, гуляли околицями.
Ця поїздка...

01.07.2019

У неділю, 23 червня, на площадці біля Порохової вежі втретє відбувся наш фестиваль «Ковчег дружби»! Наша велика ціль – прийняття цінності кожної людини, не зважаючи на її можливості чи обмеження.
Фестиваль «Ковчег дружби» - це про прийняття, толерантність, взаємопідтримку і дружбу у житті кожної людини.
Програма «Ковчегу дружби» складалась з двох частин: денної і вечірньої. Під час...

29.05.2019

Впродовж січня-травня цього року ми працювали над реалізацією проекту «Два кроки на зустріч світу», в рамках якого було проведено п’ять майстер-класів для школярів на наших майстерня, п’ять майстер-класів на зовні (бібліотеки, кав’ярня, Шевченківський гай), презентації на парафіях і для студентів, чотири ярмарки, два покази фільмів, а також відкриття виставки картин Друзів.
Метою цього...

29.05.2019

Впродовж травня наша спільнота мала щорічний активний відпочинок поєднаний зі зростанням і розвитком Друзів. Почергово чотири групи з Друзів та асистентів впродовж чотирьох діб жили в Ясениці-Замковій Старосамбірського району Львівської області. Метою цих поїздок було отримати навички самостійного життя, відповідальності, вміння до адаптації у суспільстві і в побуті.
Для кожної з груп...

08.05.2019

7 травня в Палаці культури ім. Гната Хоткевича відбувся перегляд документальних короткометражок AsIAm, які створені за сприяння Ляршу Міжнародного, режисером Майклом МакДональдом (Michael McDonald). Модератором події були Леся Ларікова, провідник спільноти, та Богдан Сеник, друг з майстерні «Назарет» та головний герой однієї з серій.
 Головна думка, яка об'єднує 12 серій проекту – Дивись...

07.05.2019

На 91 році життя 7 травня о 2.10 год ночі у Парижі не стало батька нашої спільноти – Жана Ваньє.
Про це оголосили Елісон Лідсей Кросс та Стефан Поснер, провідники Ляршу Міжнародного.
Жан Ваньє народився 10 вересня 1928 року у Женеві. У віці 13 років вступив у Королівський воєнно-морський коледж Британії у Дортмунті. У 1945 році, коли його батько був послом Канади в Парижі, а мати...

02.05.2019

18 квітня в будинку «Витанія» відбувся перший відкритий показ фільму. Ознайомитись з життям будинку та подивитись разом фільм зібралось близько 30 людей. Фільм підібрали тематичний – «Форрест Гамп».
Як розповідає Іванка Садова, одна з організаторів заходу, що хоча перегляд фільму організовували вперше, людей зібралось багато: «Наша мета – залучати суспільство, знайомити його з Друзями,...