Ще один крок до самостійності

Вже за гарною традицією Спільноти "Лярш-Ковчег",  було проведено навчально-пізнавальний виїзд спрямований на соціальну реабілітацію та адаптацію друзів (осіб з розумовою неповносправністю) у суспільстві. Цьогоріч в рамках заходу «Спілкування з людьми і з природою в особливий спосіб» близько сотні людей спільноти, а це 66 людей з розумовою неповносправністю та 24 асистенти, провели кілька днів на базі відпочинку «Зірниця» в Моршині.
Через велику кількість осіб, захід проводився впродовж 13-26 вересня у чотири заїзди по чотири дні. Саме там друзі мали можливість розвивати свої практичні навички в облаштуванні місця проживання, закупівлі товарів у магазинах, користуванні засобами особистої гігієни і культурному споживанні їжі. При плануванні програми виїзду значну увагу асистенти приділили пізнавально-розважальній програмі: друзі брали участь в спортивній олімпіаді, іграх на свіжому повітрі, ватрі, відвідали Мармуровий палац, пташиний двір, а також мали змогу поплавати на катамаранах. І все це далеко від дому та самостійно!
«Спілкування з людьми і з природою в особливий спосіб» також включав в себе два навчально-пізнавальні семінари, які проходили ще в червні в Крехові та Гошеві, де друзі змогли представити наші майстерні і вироби, а також духовно відновитись на територіях монастирів.
 Такі виїзди є гарною нагодою для друзів та асистентів краще пізнати один одного, відкрити свої таланти, зміцнити і підживити дружбу, а також зав’язати нові знайомства з духовенством, прихожанами храму, персоналом бази та й взагалі з місцевими жителями. За таку можливість і фінансову підтримку заходу «Спілкування з людьми і з природою в особливий спосіб» спільнота Лярш-Ковчег дякує Львівській міській раді, Департаменту гуманітарної політики та Управлінню соціального захисту.