Статті

Леся Ларікова: «Ми, провідники, є тими «Жанами Ваньє», які продовжують його справу і завданням яких є слухати Бога, куди Він хоче провадити Лярш»

Natalia

Днями у Франції закінчились формації для нових провідників спільнот Ляршу. В селищі Троллі, де в 1964 році Жаном Ваньє була створена перша спільнота, зібралось 26 лідерів з 15 країн. Про поїздку, мету формацій та зустріч з Жаном Ваньє розмовляємо з Лесею Ларіковою, провідником української спільноти, яка лишень повернулась з формацій.
 
- Лесю, що це були за формації? Яка їх головна ціль?

Ще один крок до самостійності

Вже за гарною традицією Спільноти "Лярш-Ковчег",  було проведено навчально-пізнавальний виїзд спрямований на соціальну реабілітацію та адаптацію друзів (осіб з розумовою неповносправністю) у суспільстві. Цьогоріч в рамках заходу «Спілкування з людьми і з природою в особливий спосіб» близько сотні людей спільноти, а це 66 людей з розумовою неповносправністю та 24 асистенти, провели кілька днів на базі відпочинку «Зірниця» в Моршині.

Подорож до Франції

Уляна Кудла (журналіст, координатор спільнотового будинку підтриманого проживання для осіб з особливими потребами) На фото: Оля Сорочинська, Жан Ваньє та Таня Мищик

27 вересня 2014 року в Парижі відбулося грандіозне і дивовижне свято: святкували 50-річчя заснування «Ляршу» у світі. На одній із центральних площ  французької столиці Пляс де Републік зібралося близько 7 тисяч людей з різних країн світу, серед яких - біля 2 тисяч осіб з розумовою неповносправністю. Це було справжнє свято, де святкували життя з усіма його радощами і труднощами, життя кожної людини, яке є безцінним даром.

Таїнство беззахисності

Надія Калачова, для для УП.Життя (http://life.pravda.com.ua/society/2014/06/4/171051/). Фото Павла Дідули

Спільноту «Лярш» 1964 року заснували у Франції філософ та богослов Жан Ваньє і отець Томас Філіп, які запросили двох людей із неповносправністю жити з ними. Сьогодні «Лярш» об’єднує сто тридцять сім спільнот у сорока країнах світу.

Спільнота «Лярш» в Україні розпочалася з ініціативи Зені Кушпети, канадійки українського походження. Після розпаду Радянського Союзу Зеня приїхала в Україну з мрією створити тут спільноту «Лярш».

Так починається ранок:

Уляна Кудла (журналіст, координатор спільнотового будинку підтриманого проживання для осіб з особливими потребами) На фото: Уляна Кудла та Наталя Гурська

Мій друг Павло прокидається зранку. Ще добре не очунявши зі сну він береться до читання Святого Письма. Час від часу відводить очі від книги, на мить застановляється і вголос промовляє: «Господи дай нам великої багатої мудрості». Після цього Павло прочиняє двері своєї кімнати і прямує до кухні. Побачивши там мене та інших дівчат, посміхається, підходить і  кожній каже комплімент: «Ти сьогодні дуже красива», «Ти цвітеш, як червона троянда. Тобі треба у це вірити», «Ти сьогодні божественна». А ще настановляє: «А хмуритися тобі не можна, сутулитися теж не можна».

Про усунення бар’єрів для людей з особливими потребами і не тільки…

Лілія Дурняк (координатор зовнішніх зв’язків) Інтерв’ю: Уляна Кудла (Координатор спільнотового будинку підтриманого проживання для осіб з розумовою неповносправністю) На фото: Галя Ничик

Часто в нашому житті через різні перешкоди ми не можемо робити того, що хочемо. А в житті людини з особливими потребами цих перешкод значно більше. І ці бар’єри виникають через діяльність та середовище, в якому перебуває людина. На усунення бар’єрів спрямовані реабілітаційні та адаптаційні програми, програми працетерапії та ін., які використовуються у роботі з неповносправними людьми.