Рекомендована література

Щоб глибше пізнати себе і дари людей з особливими потребами, а також пізнати філософію і духовність спільноти Лярш, ми пропонуємо вам для читання таку літературу:

 

 Крізь вушко голки. Вікторія Дмитрук. - Видавництво «Дизайн-Студія «Папуга», Львів, 2015.

Ця книга - це роздуми про життя та розповіді про особисте людей з особливими потребами, членів спільноти "Лярш-Ковчег". До книги увійшло чотирнадцять розповідей, кожна з яких відкриває читачеві інший характер, настрій та різні емоції людей з розумовою неповносправністю. Ця книга не лише для тих, хто працює з людьми з особливими потребами, їхніх батьків, а й для кожного, хто захоче познайомитися ближче з особами, які мають розумову неповносправність.

 

 

 

Інформація для всіх: Європейські стандарти викладу інформації, яку легко читати та розуміти. Методичний посібник. – Київ: ВГО «Коаліція», 2014.

Особи з інтелектуальною недостатністю – такі ж люди, як і всі інші. Вони можуть багато чого зробити в житті, якщо будуть отримувати необхідну підтримку. Особам з інтелектуальною недостатністю може бути складніше розуміти деякі речі та вчити щось нове. Тому для людей з інтелектуальною недостатністю важливо отримувати інформацію, яка була б по можливості чіткою і легкою для розуміння. Для цього Всеукраїнська громадська організація «Коаліція захисту прав інвалідів та осіб із інтелектуальною недостатністю» переклала і видала методичний посібник «Європейські стандарти викладу інформації, яку легко читати і розуміти». Кожен, хто хоче зробити інформацію простою для читання та розуміння, може користуватися цими стандартами. Ці стандарти, також, можуть бути корисні для створення доступної інформації й для інших людей, при підготовці підручників, посібників, літератури та будь-яких інших матеріалів. Завантажити цей посібник можна перейшовши за посиланням: http://inteldisabilities-coalition.kiev.ua/index.php/publikatsiji

 

Бути людиною. Жан Ваньє. – Видавництво «Свічадо», Львів, 2013.

У цій книжці не йдеться про організацію суспільства, вона не про політику. Однак суспільство складається з окремих людей. І якщо кожен з нас почне виходити з самоізоляції та відкриватися до інших, турбуватися про інших, то й усе суспільство розвиватиметься та відкриватиметься. Члени такого суспільства співпрацюватимуть для добра кожного і для того, аби кожен міг віднайти в ньому своє місце. 

 

 

 

Найголовнішого очима не побачиш. Фіоретті. – Видавництво «Колесо», Львів, 2012.

У цій книзі зібрані короткі історії, головними героями яких є люди з особливими потребами. У нашому суспільстві ці люди часто відкинені та непомічені. Але варто придивитися до них ближче – і можна розгледіти те головне, чого не побачиш очима, а тільки серцем: справжнє вміння радіти, вірити, любити, бажання і потребу ділитися цими дарами з іншими. Для широкого кола читачів. 

 

 

 

Возлюблений Богом Адам. Генрі Ноуен. – Видавництво «Свічадо», Львів, 2005.

Це документальна, навіть деталізована розповідь про те, як молодий чоловік Адам став духовним провідником священика. Генрі Ноуен пише про Адама і про себе. Чесно і завжди з любов’ю до Бога, до людей, до себе. Автор порівнює місію Ісуса. Така паралель може видаватися надто сміливою, але, як свідчить книжка, Ноуен мав підстави так вважати. Для широкого кола читачів.

 

 

 

Прийняти дар убогих. Жан Ваньє. – Видавництво «Свічадо», Львів, 2002.

Як зрозуміти людей розумово неповносправних, як знайти стежку до їхніх уражених сердець? Для цього не потрібно великих знань, достатньо лише бути людиною в повному розумінні цього слова. Книга Жана Ваньє допоможе кожному відкрити своє серце саме для таких осіб, бодай на крок наблизитися до них і зрозуміти суть їхнього життя. Для широкого кола читачів.

 

 

Спільнота: місце радості і прощення. Жан Ваньє. – Видавництво «Свічадо», Львів, 2001.

Це одна з найвідоміших книг Жана Ваньє. Це книга про людські стосунки, про нашу спрагу єдності, про те, як спільнота може стати місцем нашого зцілення та зростання. Це книга про людське серце. Але ця книга не лише про життя «маленьких спільнот». Вона написана також з болісного відчуття роз’єднаності та ворожнечі у великій спільноті людства. Вона написана в молитві за мир.

 

 

Глибока рана в людському серці. Жан Ваньє. - Видавництво «Свічадо», Львів, 1995.

У книзі йдеться про рану, яку кожен має в своєму серці, рану, в якій є внутрішнє невдоволення, самотність, біль і сльози. Це частина нашого людського життя і в ній може бути джерело надії. «Кожна людина в житті чується трохи самотньою, незалежно від віку чи становища в суспільстві. Однак, в глибинах нашої рани ми можемо віднайти Бога».