Духовність Ляршу

Лярш перебуває у постійному розвитку, але його дух любові до слабших залишається тим самим.

(Жан Ваньє)

Спільноти Лярш є спільнотами віри, які ґрунтуються на молитві і довірі Богові. В основі духовності Ляршу є віра в те, що кожна людина є неповторною і має непорушну цінність, і що ми переживаємо Божу любов через взаємини, в яких дари і слабкості кожної людини визнаються і приймаються.

Люди з особливими розумовими і фізичними потребами через власну ранимість часто несуть особливий дар торкатися сердець. Вони запрошують нас до стосунків і до виявлення нашої людяності.

Спільнота Лярш була заснована у Франції в традиції римо-католицької церкви. На даний час, спільноти Лярш у всьому світі є в різних релігійних традиціях, часто міжконфесійних християнських, або міжрелігійними. Спільнота "Лярш Ковчег" в  Україні є в переважній більшості греко-католицькою, ця релігійна традиція є поширеною на західних теренах України. Всі спільноти Лярш Ковчег відкриті для людей будь-якого віросповідання, і поважають та підтримують своїх членів у поглибленні їх духовного життя в межах їх релігійної приналежності.

Кожен день на майстерні починається та закінчується молитвою чи молитовними роздумами. Окрім того ми маємо й інші нагоди провадити наше духовне життя – це спільні Літургії, обряд Омивання ніг у страсний четвер, День прощення, коли просимо вибачення один в одного за кривди або просто благословляємо з повним прийняттям іншого. Маємо Подячну Літургію в кінці року, на якій дякуємо Богові і один одному за усі моменти спільного життя і дар прожитого року.

Молитва Ляршу

Отче небесний, ми просимо Твого благословення

і збережи нас у Твоїй любові.

Нехай Лярш буде справжнім притулком,

де убогі духом віднайдуть вічне життя.

Нехай буде місцем, де ті, що страждають,

знайдуть потіху і спокій.

Господи, дай нам відкриті серця,

серця покірні й ласкаві,

щоб ми змогли прийняти тих,

кого ти нам посилаєш, з любов’ю і співчуттям.

Дай нам серця повні милосердя,

щоб ми могли допомагати й служити,

де панує незгода.

Щоб ми могли зціляти і приносити спокій,

і бачити у кожному страждаючому

живу присутність Твого Сина.

Господи, руками тих менших,

ми просимо Твого благословення.

Очима тих, що є відкинутими,

ми просимо Тебе усміхнутися до нас.

Господи, подаруй свободу, братерство

і єдність для цілого світу.

А в день приходу Твого,

прийми всіх людей до Свого Царства.

Амінь.