Наші програми

До складу спільноти "Лярш-Ковчег" входить декілька частин, які разом творять одну спільноту. Ми маємо 4 творчі майстерні, Денну програму та будинок підтриманого проживання.

І хоча усі програми розташовані в різних районах міста, ми часто бачимоcь на спільних святкуваннях, Літургіях, загальноспільнотових заходах.

І. ТВОРЧІ МАЙСТЕРНІ

Майстерні дають розумово неповносправним особам можливість стати повноцінними членами спільноти, творчо реалізувати себе через працю, спілкування, дружбу та молитву, і таким чином плекати почуття власної гідності та цінності свого життя.

Щодня (з понеділка по п’ятницю) в майстернях особи з неповносправністю разом із асистентами виготовляють різноманітні вироби: декоративні свічки, ікони, мило, прикраси з бісеру та вовни, листівки, вироби з дерева; вчаться бути самостійними у побуті. Кожна майстерня має свою назву.

«Мрійники»

На майстерні «Мрійники» панує надзвичайно любляча та дружня атмосфера. Тут, як і в інших майстернях, друзі мають виняткову здатність створювати навколо себе безпосередню та щиру атмосферу, чим і притягують до свого кола численних волонтерів та гостей. «Мрійники» – бо вони мрійливі, веселі та неповторні, щоб переконатись в цьому потрібно до них завітати!

 

 

 

«Назарет»

Назарет – це місто, в якому Христос провів своє дитинство. Було це жваве місто, де вирувало і шуміло життя, адже через Назарет пролягав торговий шлях з Дамаску до Єгипту. Щодо жвавості і шуму, то, мабуть, це одна з найближчих характеристик цієї майстерні Ляршу. Майстерня «Назарет» - наймолодша і найенергійніша. Тут друзі та асистенти разом працюють, люблять активно відпочивати, грати у футбол. Вчаться знаходити позитив у будь-чому і нести його іншим. Люблять приймати гостей.

 

 

«Бджілки»

Майстерня «Бджілки» є найстаршою. Заснована вона в 1998 році. Наші «бджілки» є дуже працьовитими і не бояться братися до нових видів праці та мають багато творчих ідей. А ще на цій майстерні люблять готувати їсти, їм це смачно вдається. Як справжні бджоли, вони люблять не лише працювати, а й «погудіти». Гарними нагодами для цього є пікніки, святкування, спільні обіди з іншими майстернями.

 

 

 

«Знесіння»

«Знесіння» - найменша майстерня Лярш-Ковчегу. Тут панує родинна атмосфера і завжди багато спілкування та гарного настрою. На майстерні є звичай, що кожен, хто вперше її відвідує, – ліпить ангелика із керапласту. Тому, зайшовши на «Знесіння», ви побачите цілу виставку ангелів, а також зможете додати до неї свого власного рукотворного ангела.

 

 

 

ІІ. ДЕННА ПРОГРАМА «УСМІШКА»

Програма зорієнтована на соціальну адаптацію осіб з глибокою розумовою неповносправністю.

«Усмішка»

Особливістю денної програми «Усмішка» є те, що на відміну від інших майстерень, вона не робить багато виробів, але звертає більшу увагу на творення глибоких відносин на рівні серця. Учасники цієї програми не є багатослівними, проте більш промовистими є їхній погляд і дотик. Заняття на «Усмішці» плануються більш індивідуально, залежно від того, що учасники люблять робити.

 

 

 

ІІІ. БУДИНОК «ВИТАНІЯ»

Будинок тимчасового підтриманого проживання «Витанія» є місцем, де «друзі» і асистенти мають змогу разом ділити як будні, так і свята. Він є маленькою ляршівською школою життя, в якій кожен має змогу практикувати самостійне життя, навчитися куховарити, прибирати та багатьох інших побутових навичок. Жителі «Витанії» відчувають себе справжньою сім’єю, адже ділять разом 24 години на добу. Будинок є також осередком, де члени спільноти збираються разом на різні святкування.